پاسخ به پرسش های متداول – مرکز پارس


از کجا می توانیم کد رهگیری بسته آموزشی خود را بدست بیاورم؟

کاربرگرامی میتوانید با واردشدن به قسمت پشتیبانی برای واحد ارسال تیکت بزنید و کد رهگیری بسته خود را دریافت کنید.


اعتبار مدارک شما در چه حد است؟

جواب کارشناس : 

مرکز پارس دارای اعتبارات و مجوزات به شرح زیر می باشد:

۱) اخذگواهی ثبت در وب سایت ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ۰۳۹۲۱۱۰۱۲۵

مورخ ۹۲/۰۸/۱۵ به نشانیwww.samandehi.ir

۲) تایید صلاحیت آموزشی از سازمان ملی استاندارد ایران در زمینه های آموزش دوره های تدوین استاندارد، سیستم های مدیریتی، تکنیک های کیفیت و فنی مهندسی در رشته های برق و الکترونیک، ساختمان، مصالح و فرآورده های ساختمانی، صنایع شیمیایی و پلیمر، خوراک و فرآورده های کشاورزی، پوشاک و فرآورده های نساجی و الیاف، مهندسی پزشکی و مخابرات درسطح ملی به شماره ۸۴۱۷۲ مورخ  ۹۳/۱۱/۰۴

۳)اخذ نماداعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت وزارت صنعت ،معدن و تجارت به نشانیwww.enamad.ir

۴)اخذ مجوز فعالیت از سازمان فنی و حرفه ای کشور در زمینه امور مالی و بازرگانی ، هنر و فناوری اطلاعات

۵)اخذ مجوز نشر، مجوز میراث فرهنگی، کارمندان دولت و …

دوره های مرکز کوتاه مدت و مدارک آن نیز جزو مدارک کوتاه مدت محسوب میشود.مانند مدارک فنی حرفه ای که البته ترجمه آن را دادگستری انجام می دهد و وزارت خارجه مهر می کند .در ضمن این مدارک قابل معادل سازی با مدارک دانشگاهی نمی باشد.برای اطلاعات بیشتر به قسمت اعتبارات و مجوزات سایت مراجعه نمایید که البته شما می توانید گواهینامه های معتبر دیگری که از سازمان های بین المللی معتبر جهان صادر می شوند و نیز مانند آنچه در سایت آمده است نیز دریافت نمایید.اینجا کلیک کنید.

ضمنا اعتبار این مرکز و مدارک آن به تایید کارشناس رسمی دادگستری نیز رسید است همچنین این مراکز با معتبرترین مراکز علمی دنیا در کشورهای چون آلمان، انگلستان ، کانادا و استرالیا قرارداد همکاری دارد ، جهت اطلاعات بیشتر به قسمت مجوزات مرکز پارس مراجعه نمایید


فرق شما با سایر مراکز آموزش مجازی چیست؟

بعضی از این مراکز از هیچ ارگانی مجوز ندارند و مدارک آنها جعلی است و بی اعتبار است و حتی برخی از آنها مدارک آکادمی های بین امللی را جعل می کنند و سایر مراکز دیگر نیز مجوزی که گرفته اند هرگز به اندازه ی مرکز پارس معتبر نیستند و مدارک آنها بسیار کم اعتبار است و از دانشپذیران عزیز تقاضا داریم به دقت به مجوزات مرکز آموزش مجازی دقت کنند و فریب تبلیغات دورغین این افراد سودجو را نخورند.


این آموزش های ضمن خدمت شما در ادرات معادل چه مقطع تحصیلی می باشد؟ و آیا این آموزشها ضمن خدمت محسوب می شود؟

جواب کارشناس : 

مدارک دوره های کوتاه مدت شبیه به دوره های آموزشی فنی و حرفه ایی است، معادل هیچ مدرکی مانند کاردانی و کارشناسی و یا کارشناسی ارشد نیست یک مدرک مهارتی است که ثابت می کنند شما تخصص خاصی را دارا می باشید و دقیقا جز مدارک ضمن خدمت محسوب می شود.

روش تحصیل در این روش (مجازی) چگونه است؟

جواب کارشناس : 

در روش الکترونیکی یا مجازی دانشپذیر کتب و جزوات مربوط به دوره خود را به صورت EBOOK یا همان فایلهای پی دی اف دریافت میکند. دانشپذیر این جزوات و منابع و فایلهای مولتی مدیا را مطالعه و مشاهده می نماید و بعد از آن در آزمون آنلاین شرکت می کنید . ضمنا دوره های مولتی مدیا و فیلم نیز در برخی دوره ها موجود است.اساتید مربوطه پس از بررسی آزمون نمره را به همکاران ما اعلام می نمایند و در صورت قبولی، گواهینامه برای دانشپذیر صادر و ارسال میگردد.

مدت زمان هر دوره چقدر طول میکشد؟

جواب کارشناس : 

مدت زمان پیش بینی شده برای شرکت در آزمون و یا ارائه مقاله جهت ارزشیابی سه ماه است که شما پس از آن زمان و قبولی ، گواهینامه خود را دریافت خواهید کرد .

ساختار دوره های آموزشی چگونه است؟

جواب کارشناس : 

هر دوره آموزشی یک مدرس و پشتیبان مربوط به خود دارد که این افراد از اساتید دانشگاه و فارغ التحصیلان عالی رتبه دانشگاه ها می باشند. هر دوره مدت ساعت مشخص شده ای دارد که بر اساس استاندارد آموزش مجازی تعیین شده است و بر همین اساس جزوات پایه آن تهیه گشته و در کنار آن فایلهای مولتی مدیا شامل فایل صوتی تدریس اساتید مربوطه و فیلم آنها ارائه میگردند. دانشپذیر می تواند با مطالعه جزوات آمادگی لازم را برای انجام آزمون بدست آورند.

آیا یک نفر میتواند همزمان در چند رشته ثبت نام نماید؟

جواب کارشناس : 

بله، هر شخص می تواند در هر تعداد رشته که مایل باشد ثبت نام و پس از دریافت بسته آزمون و شرکت در آزمون آنلاین و قبولی در آزمون دوره های مربوطه گواهینامه دریافت نماید.

آیا اگر در آزمون آنلاین قبول نشدم باید دوباره باید ثبت نام کنم؟

جواب کارشناس : 

خیر. پس از بررسی نمره آزمون شما توسط استاد دوره، اگر قبول نشده باشید بایدمحتوای دوره را مطالعه و با آمادگی بیشتری در آزمون بعدی شرکت کنید. در سامانه lms سه آزمون تستی برای شما فعال است . چنانچه در هیچ یک از آزمونها نتوانید نمره لازم را کسب کنید. لازم است با پشتیبان آموزشی خود تماس بگیرید و پس از بر طرف شدن سوالات و مشکلات شما وتسلط بر محتوای آموزشی طبق در خواست یک آزمون جدید بر روی سامانه برای شما فعال می شود تا انشاا… قبول شوید.

روش یادگیری دوره های عملی چگونه است ؟

جواب کارشناس : 

همه ی دوره ها علمی از دو قسمت علمی و تئوری تشکیل می شود و مثلا دوره ی مانند بازرسی جوش هر چند که مباحث عملی در آن وجود دارد اما قسمت تئوری آن نیز بسیار پر محتوا است، از این رو مرکز پارس کلیه ی مباحث قسمت تئوری را آموزش می دهد و مباحث عملی آنرا در صورت درخواست جمعی از دانش پذیران برگزار خواهد کرد البته در مدارک صادره عنوان بحث فقط تئوری گفته نمی شود.

آکادمی های بین المللی از کجا برای فعالیت مجوز می گیرند؟

جواب کارشناس : 

کلیه آکادمی های بین المللی برای فعالیت از IAF که مرجع آکادمی های بین المللی است باید مجوز اخذ کنند .

آیا گواهینامه هایی که در کشور ایران استعلام می شود از اعتبار شان کم می شود ؟

جواب کارشناس : 

خیر . اعتبار این گواهینامه ها با همه گواهینامه هایی که در هر گوشه ی دنیا صادر می شود یکسان است زیرا مهم تائید کننده گواهینامه است که در کشورهای خارجی قرار دارد و منظور از کشور ایران محل حضور شماست ، نه چیز دیگر .

چرا آکادمی QAL می تواند گواهینامه صادر کند؟

جواب کارشناس : 

همه مراجع صدور گواهینامه می توانند در کشور خود به هر زبانی که می خواهند مدرک صادر کنند . همانطور که مرکز پارس و بسیاری از مراجع دیگر گواهینامه به زبان انگلیسی و … صادر می کند بقیه آکادمی ها هم می توانند بسته به بازارهدف آموزشی خود گواهینامه به زبان دیگری صادر کند .
نکته قابل توجه در گواهینامه ها جنس کاغذ ، نوع زبان و یا طراحی آن نیست ، بلکه مهم اعتبار مهر امضاء کننده است .